Browse Twitter Public Accounts with twpublic.com

cüneyt özdemir's Twitter Account

cüneyt özdemir's Last Tweets

  • Suriye'de RUSYA KAZANDI, ABD'DE ERDOĞAN KUŞATMASI BAŞLADI ! https://t.co/q4a9Nb1AW4 Haberler, soruşturmalar, ambargolar, tehditler ile ABD'nin sarsılan Ortadoğu politikasının faturası Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çıkartılmaya hazırlanıyor. Büyük resme bakıyoruz. Winter is coming!
  • 6) Soçi zirvesinden çıkan sonucu şöyle özetleyebiliriz. KAZANANLAR; Rusya, Suriye, Türkiye, (hatta) SDF ! KAYBEDENLER; ABD ABD hem Kürtleri, hem Türkiye'yi kaybetmekle kalmadı. Suriye ile ilgili bütün kontrolü kaybetti. Rusya'yı Ortadoğu'da başrol oyuncusuna dönüştürdü.
  • 5) Araya kaynamasın toplantıda sadece Türkiye YPG Suriye konuşulmamış. Türkiye Rusya arasındaki yeni bir ekonomik dönem başlayacağını görüyoruz. Türkiye yeni bir hatta giriyor, itiliyor ya da tercihini bu yönde yapıyor. Bunun çok farklı sonuçları olacaktır.
  • 4) Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı açıklama'nın özetinde Ruslar ve Suriyeliler Güvenli bölgeye gireceğini anlıyorum. Yani ABD'nin boşalttığı alanda YPG ve Türkiye arasında artık Rusya ve Suriye yer alıyor.
  • 3) Düne kadar ABD ve Türkiye'nin ortak devriye yaptığı Güvenli bölgeyi artık Rusya ve Türkiye tutacak. Asıl önemlisi Suriye ile Türkiye arasında uzun dönemli bir diyalog süreci başlıyor. Daha da önemlisi Rusya ile Türkiye arasında ekonomik ve siyasi yeni bir dönem başlıyor...

cüneyt özdemir's Twitter Friends

cüneyt özdemir's Twitter Followers